Iława widok z Ratusza
odswież jesli brak obrazu

Iława - warto zajrzeć nawet na jeden dzień...

Szczegóły

Iława - przyjazny brzeg dla Twojej rodziny.

To 34 tysięczne miasto położone jest na Pojezierzu Iławskim, nad najdłuższym jeziorem w Polsce,  Jeziorakiem. To właśnie tu Mazury otwierają się turyście ukazując swe piękno Krainy Tysiąca Jezior. Na wszystkich, którzy dotrą do Iławy, czeka bardzo dobrze przygotowana baza turystyczna, gastronomiczna oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Miłośnicy obcowania z naturą odnajdą się tu w bogatych lasach pełnych dzikiej zwierzyny, położonych malowniczo nad bogatą linią brzegową Jezioraka. Amatorzy historii spotkają na swojej drodze stare kościoły, kapliczki, ruiny pałaców czy zamków a spragnieni mocnych wrażeń mogą zafundować sobie dużą dawkę dobrej zabawy podczas imprez w sezonie. Wszystko to nad najdłuższym i według wielu najpiękniejszym jeziorem w Polsce! 

Iława to miasto,  które inspiruje swoją niezwykłą historią a tradycja przeplata się tu z nowoczesnością. Każdy znajdzie tu coś dla siebie bo Iława inspiruje ze wszech stron...

Dogodne połączenia komunikacyjne sprawiają ze do Iławy naprawdę jest „blisko” z wielu miejsc.

Planując wizytę w Iławie i żeglugę po Jezioraku, należy sprawdzić kalendarz najciekawszych wydarzeń kulturalnych i sportowych.  Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Od pokazów lotniczych, po biegi i rowery a to wszystko przeplatane koncertami w Amfiteatrze i na Plaży Miejskiej.

 

Wiele ciekawych informacji turystycznych znajdziemy tutaj    http://www.it-ilawa.pl

Strona Urzędu Miasta to tez kopalnia ciekawych informacji     http://www.ilawa.pl

 

 

 

Egzotyczne wakacje
menu
menu