Ustrzyki Dolne-Rynek
odswież jesli brak obrazu

Zapraszamy do stolicy, bo Ustrzyki Dolne to...

Szczegóły

...stolica Bieszczad, jednego z najpiękniejszych regionów Polski!

www.visitustrzyki.pl

Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne to około 10 tysięczne miasto w województwie podkarpackim, uznawane za stolicę Bieszczad. Prawa miejskie nadano Ustrzykom postanowieniem króla Polski Augusta II Mocnego w 1727 roku. Na kilka lat miasto utraciło te prawa podczas II wojny światowej. Ciekawym faktem jest to że Ustrzyki po zakończeniu wojny znalazły się ZSRR a do Polski powróciły na podstawie umowy o zmianie granic w roku 1951. W zamian Polska przekazała Związkowi Radzieckiemu  tereny bogate w złoża węgla kamiennego w województwie Lubelskim.

Będąc na Podkarpaciu na pewno warto odwiedzić Ustrzyki Dolne atrakcje na pewno tutaj znajdziemy ponieważ miasto wraz  z gminą to jeden z najpiękniejszych regionów Podkarpacia i Bieszczad. Brak uciążliwego przemysłu oraz liczne okoliczne lasy nadają temu obszarowi szczególne walory turystyczne. Będąc w Ustrzykach warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz Muzeum Młynarstwa i Wsi.

Ustrzyki Dolne atrakcje

W Ustrzykach znajdziemy też kilka atrakcyjnych, zabytkowych obiektów które również warto zobaczyć przebywając w tych okolicach. Jest to min. najstarsza świątynia katolicka w mieście, wzniesiona w 1740 roku w stylu barokowym  Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej, wzniesiony w latach 1908-1909 neogotycki Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wzniesiona w 1847 roku Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny która w swojej historii pełniła także rolę kościoła rzymskokatolickiego i magazynu co doprowadziło do jej znacznej dewastacji. Do swojej pierwotnej funkcji powróciła ponownie w roku 1985.

Ustrzyki Dolne kamera

Jeśli nie możemy zawitać do Ustrzyk zawsze możemy na nie zerknąć z domu, umożliwi nam to zainstalowana w mieście kamera Ustrzyki Dolne są w jej obiektywie widoczne na żywo, a dokładnie ich Rynek. Zawsze możemy zobaczyć jaka jest na miejscu pogoda i czy nie dzieje się tam coś interesującego a często organizowane są tam jakieś ciekawe wydarzenia.

Ustrzyki Dolne sport i rekreacja

Z uwagi na piękne i urozmaicone otoczenie miasta, w okolicy wytyczono liczne szlaki turystyczne, które swój początek mają w mieście. W rejonie znajdziemy również stacje narciarskie oraz wytyczone trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. Z uwagi na mikroklimat śnieg w tych rejonach potrafi utrzymywać się przez długi czas. Na terenie miasta znajduje się również nowoczesny kompleks basenowo - rekreacyjny Delfin, podgląd na basen umożliwia nam zainstalowana tam kamera Ustrzyki Dolne dumne są z tak nowoczesnego obiektu jakim jest ten kompleks. Warto znaleźć trochę czasu i przyjechać do Ustrzyk, choćby dla jednej z ciekawych, cyklicznych imprez jakie są tutaj organizowane. A są to min. Karpacki Jarmark Turystyczny, Święto Chleba, Festyn Ludowy „Koszykalia” czy choćby święta miasta  jakie organizują Ustrzyki Dolne Kamera zabrana na taki wyjazd na pewno będzie miała co robic.

Egzotyczne wakacje
menu
menu