Jurgów-Tatry
odswież jesli brak obrazu

---Kamera zostanie uruchomiona we wrześniu, przepraszamy--- Willa pod Górską Lawendą zaprasza

Szczegóły

Serdecznie zapraszamy do Willi pod Górską Lawendą!

Nowo wybudowany pensjonat jest usytuowany w malowniczej tatrzańskiej okolicy, w miejscowości Jurgów, która graniczy ze Słowacją. Willa położona jest z dala od zgiełku i zabudowań na hektarowym ogrodzonym terenie sąsiadującym z lasem i malowniczo płynącą Białką.Piękny budynek łączy regionalny styl z nowoczesnym wyposażeniem i rozwiązaniami architektonicznymi.Rodzinna atmosfera jest tutaj połączona z profesjonalną obsługą.Jest to miejsce gdzie czas płynie wolniej, a każdego gościa traktujemy indywidualnie i staramy się by wywiózł od nas niezapomniane wspomnienia.Na terenie posesji jest duży parking. Zdarzyło się, iż  jeden z naszych gości postanowił przybyć do nas niedużym helikopterem i też bez większych problemów "zaparkował" na parkingu.

www.willapodgorskalawenda.plJurgów

Jurgów to mała miejscowość położona w  powiecie tatrzańskim, do Bukowiny Tatrzańskiej jest stad 5km a do Zakopanego ok 20km. Miejscowość założono w 1546 roku i należała ona wtedy do Królestwa Węgier. W skład Polski Jurgów wszedł w roku 1920 i stan ten trwał do wybuchu II wojny światowej, kiedy to włączono go do Słowacji. Po wojnie ponownie znalazł się w granicach naszego kraju.

Jurgów kamera na Tatry

Miejscowość położona jest  na Pogórzu Spiskim nad rzeką Białką. Mamy stad piękny widok na Tatry Wysokie i Tatry Bielskie. Oglądanie panoramy Tatr umożliwia nam zainstalowana na pensjonacie „Willa pod Górską Lawendą” kamera Jurgów z niej nie jest widoczny ale możemy popatrzeć na Tatry, dobrze widoczny jest leżący po słowackiej stronie Havran o wysokości  2152 metrów oraz stoki stacji narciarskiej „Jurgów Ski” Miejscowość, choć niewielka ma kilka zabytków które stanowią jego atrakcje Jurgów ma bowiem już historię liczącą prawie 500 lat.

Jurgów atrakcje

Na pewno są to trzy obiekty leżące na Szlaku Architektury Drewnianej.  Jest to drewniany kościół św. Sebastiana i Matki Boskiej Różańcowej, wybudowany w roku 1675 (zakrystię i kaplicę św. Józefa dobudowano w roku  1935). Kościół był dwukrotnie wydłużany, pierwszy raz w 1811 roku, a następnie w roku 1869 co trochę zaburzyło proporcję całej bryły. Ma on ściany o konstrukcji zrębowej a wieńczy go więźbowo-zaskrzynieniowy dach pokryty drewnianym gontem. Zabytkowe wyposażenie kościoła pochodzi w większości z XVIII wieku. Obok świątyni  w roku 1881 wybudowano murowaną dzwonnicę w której zawieszono cztery dzwony.

Przykładem chłopskiej chałupy spiskiej jest Zagroda Sołtysów, pochodzące z 1861 roku zabudowania mieszczą pod jednym dachem  dom mieszkalny i zabudowania gospodarcze. Po zakupie w 1982 roku przez Muzeum Tatrzańskie obiekt pełni funkcję jego oddziału w którym możemy zobaczyć min. kolekcje strojów spiskich. Kawałek za wsią na Polanie Podokólne znajduje się unikalne skupisko szałasów pasterskich, nazywanych też wsią letnią, ponieważ używane były w okresie wypasu bydła trwającego od wiosny do jesieni.

W Jurgowie znajduje się również unikalny bo napędzany kołem wodnym tartak. Wodę do jego napędu doprowadzono od rzeki Białki specjalnym kanałem który nazwano  Przykopa. Kilkukrotnie tartak padła ofiara pożarów, ale był konsekwentnie odbudowywany. Swego czasu działało tutaj więcej obiektów wykorzystujących napęd wodny. Były to oprócz tartaku trzy młyny, elektrownia wodna oraz folusz czyli zakład wyrabiający sukno.

Jurgów ski

Zimą niewątpliwym magnesem przyciągającym turystów jest położona opodal stacja narciarska Jurgów Ski oferujaca kilka tras narciarskich o długości ok 4,5km. które są obsługiwane przez dwie koleje linowe oraz kilka wyciągów talerzykowych.  Na terenie znajduje si ę również restauracja Havran, serwująca smaczną, góralską kuchnie. Znajdziemy tutaj również wypożyczalnię sprzętu sportowego, szkółkę narciarską oraz bezpłatny parking. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy TOPR.

Jurgów noclegi

Przyjeżdżając  na narty  na pewno będziemy poszukiwali jakiegoś zakwaterowania i noclegu a całkiem spory wybór takich obiektów oferuje nam Jurgów Kamera zlokalizowana na jednym z nich a jest to „Willa pod Górska Lawendą” pozwoli nam zobaczyć w jakiej okolicy możemy zamieszkać. Położony trochę na uboczu nowoczesny budynek w regionalnym stylu może zaoferować  nocleg w komfortowych warunkach, w cichej i spokojnej okolicy z pięknymi krajobrazami za oknem. Na miejscu jest do dyspozycji stołówka gdzie króluje pyszna domowa kuchnia.

Całe Podhale i Tatry to miejsce gdzie warto przyjechać o każdej porze roku, Nigdzie indziej nie znajdziemy takich widoków jak tutaj które to warte są tego aby je zachować na dłużej. Pomocna nam w tym będzie na pewno kamera Jurgów ze względu na swoje położenie ciekawych plenerów do robienia zdjęć zapewni nam wiele.

menu
menu