Łeba plaża zachodnia
odswież jesli brak obrazu

Parking przy samej plaży. U nas zawsze znajdziesz miejsce

Szczegóły

Zapraszamy na parking przy plazy, u nas zasze znajdzie sie miejsce!

Dla klientów parkingu oferujemy bezpłatny transport w kierunku wydm.

www.parking-leba.pl

 Łeba kamera

Łeba to niewielkie miasteczko  liczące około 4 tysięcy mieszkańców lecz w sezonie letnim zamieniające się w tętniący życiem nadmorski kurort który jest jednym z najbardziej znanych nad Bałtykiem. Początki osadnictwa datuje się tutaj na okres neolitu lecz na większą skale miało ono miejsce  ok VIII w, kiedy to jeziora Sarbsko i Łebsko były już rozdzielone i tym samym utworzyły dogodne miejsce dla osadnictwa.

W Łebie nie znajdziemy zbyt wielu zabytków, ponieważ jedynym obiektem wpisanym do tego rejestru jest kościół  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi  Panny z 1683 roku, do którego szachulcową wierzę dobudowano w XVIII wieku. Do budowy tej świątyni częściowo użyto materiałów z pozostałości po kościele św. Mikołaja, który został zniszczony przez sztormy w 1558 roku.

Łeba wydmy

Brak zabytków częściowo rekompensuje atrakcyjne położenie miasta. Łeba leży miedzy wspomnianymi wcześniej jeziorami Sarbsko i Łebsko, a na zachód od miasta położony jest  Słowiński Park Narodowy ze swoja największą atrakcja - ruchomymi wydmami. Jest to największy w Europie taki pas ruchomych wydm. To wiatr sprawia że się one przemieszczają  i potrafią osiągać kilkadziesiąt metrów wysokości.  Jest to atrakcyjne miejsce do którego można odbyć pieszą wędrówkę , można tam pojechać rowerem który możemy wypożyczyć w okolicznych wypożyczalniach lub możemy tam pojechać elektrycznymi  Melexami, które regularnie kursują na tej trasie. Warto udać się na wydmy Łeba jest z nich bardzo znana. Latem gdy jest bardzo ładna pogoda Łeba z wydmami może być namiastką pustyni.

Ale Słowiński Park narodowy to nie tylko wydmy, jest on także miejscem gniazdowania wielu gatunków ptaków. Są wśród nich np. Orły Bieliki, Orliki Krzykliwe, Czarne Bociany, Kormorany, Puchacze i wiele innych gatunków. Żyją tam też łosie, daniele, jelenie i sarny, spotkamy dziki , tchórze i borsuki.

Udając się na wydmy, natkniemy się na tajny niemiecki poligon rakietowy z czasów wojny. Do czasów współczesnych przetrwał tylko jeden bunkier w którym urządzono małe muzeum w którym znajduje się wiele ciekawych fotografii i dokumentów. Na zewnątrz zgromadzono eksponaty które są pamiątką po tamtym okresie.  

Łeba kamera na plaży

No ale Łeba to przede wszystkim plaże, szerokie, piaszczyste regularnie sprzątane. Mamy trzy do wyboru: plaża A – ze względu na swoje dogodne położenie najpopularniejsza, z licznymi lokalami handlowo-gastronomicznymi, położonymi w pobliżu ale i na samej plaży, za nią na wschód znajduje się plaża C, mniej uczęszczana oraz plaża B, położona na zachód od wejścia do portu. Przy niej znajduje się dogodny parking do którego możemy dojechać samochodem i bezpiecznie go tam pozostawić. Oglądanie plaży w okolicach tego parkingu, umożliwia nam zainstalowana tam kamera Łeba to także port.

Łeba port

Jeśli udajemy się do portu to może skusimy się na odbycie rejsu wycieczkowego stylizowanym na żaglowiec kutrem. Na  pewno przyda nam się wtedy kamera Łeba z perspektywy morza jest bardzo ciekawym plenerem do fotografowania.

Z portu miłośnicy morskiego wędkowania mogą z kolei udać się na rejs wędkarski, skąd przy odrobinie szczęścia można wrócić z dorodnym okazem ryby. W sezonie miłośnicy mocniejszych wrażeń mogą podnieść sobie poziom adrenaliny przepływając się łodziami RIB których moc silników może dochodzić do 1500 KM. W taki rejs jednak lepiej nie zabierać kamerki Łeba jest jednym z nielicznych miejsc na naszym wybrzeżu, gdzie można taki ekscytujący rejs odbyc.

Port w Łebie to także nowoczesna marina, która dysponuje miejscami dla 120 jednostek różnych klas, w tym dla dużych dochodzących do 24 metrów długości. Na terenie mariny zlokalizowany jest hotel z tawerną, sklep żeglarski oraz Centrum Obsługi Morskiego Ruchu Turystycznego. Często organizowane tutaj są biesiady przy ognisku i muzyce szantowej. Organizowane są również eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy w klasie „Optymist”

Także ciekawe miejsce w centrum skrywa Łeba Kamerka może nam się przydać  gdy się wybierzemy  na spacer do czarnego stawku, gdzie wytyczono klimatyczne ścieżki spacerowe w których skład wchodzi drewniany mostek. Możemy z niego podziwiać liczne łabędzie które upodobały sobie to miejsce. Z tego powodu staw często nazywany jest łabędzim stawem.

Nieopodal Łeby w Nowęcinie położona jest czynna cały rok stadnina koni, posiadająca ok. 50 koni, przygotowanych do nauki jazdy jak i do doskonalenia umiejętności jeździeckich. Znajduje się tam również restauracja oraz ośrodek agroturystyczny. Jak widać miasto i jego okolice, stanowią bardzo interesujący cel wyjazdu urlopowego a ciekawe i malownicze widoki warte są tego aby zarejestrowała je nasza kamera Łeba zaprasza nie tylko latem ale przez cały rok.

menu
menu