Sopot-Molo
odswież jesli brak obrazu

Czy wiesz że najdłuższe molo nad Bałtykiem składa się z ....

Szczegóły

CI TASK - Usługi IT w szerokim zakresie . Oferujemy min. usługi sieciowe, obliczeń dużej mocy, chmury obliczeniowej, gromadzenie i przetwarzanie danych, doradztwo.

www.task.gda.pl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Molo Sopot

....dwóch części: drewnianej i lądowej. Część drewniana (spacerowa) obejmuje, oprócz głównego pomostu ( 511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej), pokłady dolne oraz pokład boczny, które umożliwają przybijanie statków pasażerskich oraz jachtów.

Wiecej ciekawych informacji o molo na  
 


Kamera Sopot

Sopotu nikomu przedstawiać nie trzeba. To znane miasto położone między Gdynią a Gdańskiem  jest ulubionym nadmorskim kurortem Polaków.  Pierwsza wzmianka o Sopocie datowana jest na rok  1283. Ważnym etapem w rozwoju miasta był rok 1823, kiedy to osiedlił się powracający z wojskami Napoleona z Rosji, francuski chirurg wojskowy Jan Jerzy Haffner. To On wybudował pierwszy zakład kąpielowy. A w dużej części za jego przyczyną wybudowano pierwszy Dom Zdrojowy (bo Sopot to także uzdrowisko), założono istniejący do dziś park, wytyczono ścieżki spacerowe i wybudowano pierwsze molo o długości 31,5 metra którego jednak niestety nie uchwyciła kamera Sopot  na początku XX wieku otrzymał prawa miejskie i był już wtedy znanym nie tylko w kraju kurortem, nazywanym niekiedy Riwierą Północy. Wybudowano w tym okresie min. Operę Leśną, Grand Hotel, uruchomiono kasyno i przedłużono molo do obecnej długości.

Sopot kamera na  molo

 A molo to najbardziej znany obiekt w mieście. Mając 511 metrów długości, jest najdłuższym drewnianym pomostem w Europie. Na jego końcu po jednej stronie wybudowano przystań jachtową która może pomieścić do 100 jednostek i  która spełnia tez rolę falochronu, a po drugiej  stronie cumują statki Żeglugi Gdańskiej kursujące na Hel, które są wdzięcznym obiektem dla kamerki Sopot  część swojego  molo – ulubionego  miejsca spacerowiczów, wybudował również na ladzie, tworzy go Skwer Kuracyjny ze znajdującą się na nim fontanną, muszlą koncertową oraz latarnią morską na której jest zlokalizowany punkt widokowy. Warto tam wejść i zabrać ze sobą kamerki Sopot z góry wygląda naprawdę ciekawie. A „klimat” molo możemy poczuć  we własnym domu, umożliwi nam to kamera online Sopot. Przy molo znajduje się również Dom Zdrojowy który razem z Hotelem Sheraton, tworzy jeden kompleks. Jest to już czwarty Dom Zdrojowy wybudowany w tym miejscu, jego budowę ukończono w 2009 roku. Znajduje się w nim pijalnia wód solankowych, których złoża znajdują się pod miastem.

Sopot plaże

Kto lubi Sopot kamerki zabierze także na  piękne piaszczyste  plaże, jedne z najlepiej utrzymanych i zadbanych nad Zatoką Gdańską, rozciągają się one na długości 4,5km. Wzdłuż nich znajdziemy mnóstwo restauracji i punktów gastronomicznych, a miłośnicy aktywnego wypoczynku znajda wiele wypożyczalni sprzętu wodnego. Wzdłuż nich biegnie również droga rowerowa którą bezpiecznie i wygodnie możemy dojechać do sąsiednich Gdyni i Gdańska. Przy plaży i molo znajduje się sławny Grand Hotel, który gościł całą plejadę znanych postaci, w dużej części artystów biorących udział w odbywającym  się tutaj od 1961 roku Sopockim Festiwalu. Z tego hotelu bardzo znany jest Sopot kamera nam się przyda aby uwiecznić ten efektowny budynek.

Sopot Monte Cassino

Kolejne kultowe miejsce w mieście to „Monciak”, czyli deptak zamknięty dla ruchu samochodowego. Tworzy go ulica Bohaterów Monte Cassino która biegnie od molo aż za tory kolejowe do ul. 1-go Maja. Zawsze gwarne i ruchliwe miejsce z mnóstwem barów i restauracji, sklepów  z całą rzeszą artystów którzy na ulicy prezentują swoje prace oraz różne zdolności np. wokalne. Bez problemu zamówimy tutaj swój portret który zostanie wykonany na poczekaniu. Na „Monciaku” znajduje się też jeden z najbardziej znanych obiektów  Sopotu  „Krzywy Domek”. Budynek inspirowany twórczością Jana Marcina Szancera oraz szwedzkiego rysownika, który od lat mieszka w Sopocie Pera Dahlberga, od momentu swojego powstania w 2004 roku jest ulubionym miejscem do fotografowania więc i tutaj przyda nam się kamera Sopot to także rozbudowana baza noclegowa gdzie bez problemu znajdziemy interesujące nas noclegi Sopot bowiem oferuje je w naprawdę  szerokim zakresie. Oferują je dwa znane, wymienione wcześniej hotele jak i cała masa pozostałych o zróżnicowanym standardzie. Sopot noclegi zaoferuje każdemu według jego potrzeb i wymagań.

W tym mieście nie można się nudzić i tutaj jest zawsze ciekawie, jaka by nie była pogoda Sopot na pewno nam zaoferuje cos interesującego. Jeśli się wahasz  gdzie pojechać, wybierz  Sopot pogoda nie będzie żadną przeszkodą. Możliwości miłego i ciekawego spędzenia wolnego czasu na pewno nam tutaj nie zabraknie, ciekawych plenerów wartych uwiecznienia na filmie lub fotografii również znajdziemy mnóstwo więc bez dwóch zdań przyda nam się kamera Sopot to miasto naprawdę warte odwiedzenia a dojechać do niego można wygodnie autostradą lub koleją, poruszanie się po mieście jak i całym trój mieście za sprawą kolejki SKM naprawdę jest wygodne i komfortowe.

menu
menu