Gdańsk-Górki Zachodnie
odswież jesli brak obrazu

Narodowe Centrum Żeglarstwa

Szczegóły

CI TASK - Usługi IT w szerokim zakresie . Oferujemy min. usługi sieciowe, obliczeń dużej mocy, chmury obliczeniowej, gromadzenie i przetwarzanie danych, doradztwo.

www.task.gda.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS im. dra Krzysztofa Zawalskiego w Gdańsku-Górkach Zachodnich może się poszczycić najnowocześniejszą mariną żeglarską w Polsce. Prace nad jej rozbudową rozpoczęły się w czerwcu 2014.

Organizujemy szkolenia w bardzo szerokim zakresie:

żeglarz jachtowy, jachtowy sternik morski, sternik motorowodny, motorowodny sternik morski, optymist, katamarany, windsurfing, warsztaty nawigacyjne, warsztaty meteorologiczne , manewrówka na silniku, doskonalenie manewru „CZŁOWIEK ZA BURTĄ” w żegludze morskiej.

www.ncz.awf.gda.pl

Inne kamery z miasta: kamera GdańskKamerki Gdańsk Górki Zachodnie

Górki Zachodnie to dzielnica Gdańska położona ok 10 kilometrów na wschód od centrum miasta. Dzielnica ta otoczona jest ze wszystkich stron wodami Bałtyku, Martwej Wisły i Wisły Śmiałej. Może nie wszyscy wiedzą o tym że Wisła Śmiała powstała dopiero w roku 1840, kiedy to na skutek powstałego zatoru lodowego, wody Wisły a dokładnie jej odnogi nazywanej wtedy Leniwką, koło miejscowości Górki przerwały wydmy Mierzei Wiślanej i stworzyły ujście do Morza Bałtyckiego. Osada Górki została tym samym podzielona na dwie części – Górki Zachodnie i Górki Wschodnie które połączono istniejącą do 1945 roku przeprawą promową. Dziś komunikację umożliwia most znajdujący się w pobliskim Gdańsku Sobieszewie.

Górki Zachodnie to w przeważającej części niezamieszkane tereny zielone gdzie na brzegach Martwej i Śmiałej Wisły ulokowały się liczne kluby żeglarskie ze swoimi przystaniami.  Mają  stąd dogodne połączenie z Bałtykiem oraz poprzez śluzę w Przegalinie z Wisłą.

Gdańsk kamerki na Narodowe Centrum Żeglarstwa

Przy samym ujściu Śmiałej Wisły do Zatoki Gdańskiej, ulokowało swoje obiekty Narodowe Centrum Żeglarstwa, które działalność w tym miejscu zainaugurowało  24 czerwca 2006 roku. Centrum wchodzi w skład Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w gdańsku, która to min. szkoli zawodowe kadry  dla sportu żeglarskiego. Marina Przy nabrzeżach oraz pływających pomostach, dysponuje ponad 50 miejscami postojowymi dla jachtów. Na lądzie dysponuje zaś szeroką bazą oferującą min. salą wykładową, kompleksem odnowy biologicznej z saunami i gabinetami masażu, salą do ćwiczeń, znajduje się tutaj też pracownia komputerowa i studio audiowizualne. Wieża obserwacyjna zaś wyposażona jest w nowoczesny sprzęt radarowy i łączności.  Zlokalizowano tutaj również pracownię szkutniczą, żaglomistrzowską i mechaniczną.

Gdańsk-AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego

Akademicki Związek Sportowy to organizacja z bardzo długą historią bo sięgającą roku 1909. Obecnie jest najliczniejsza organizacją akademicką, liczącą ponad 50 tysięcy członków. Ośrodek AZS sąsiaduje z ośrodkiem NCZ, od jego południowej strony. Posiada również bardzo rozbudowaną infrastrukturę żeglarską z licznymi stanowiskami postojowymi przy nabrzeżach oraz rozbudowaną częścią lądową. Znajduje się tu taj Hotel Galion, który oferuje komfortowe noclegi w swoim trzygwiazdkowym obiekcie oraz w domkach kempingowych.   W Hotelu znajduje się restauracja serwująca pyszne dania oraz dysponująca pięknym widokiem z okien na marinę i rozlewisko Wisły Śmiałej, znajdziemy również zaplecze biznesowe z salami konferencyjnymi.  Na terenie znajduje się hala sportowa z boiskami wielofunkcyjnymi, trzy korty tenisowe, boiska plażowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa. Wypożyczyć możemy sprzęt pływający oraz rowery. Możemy zobaczyć na bieżąco co dzieje się w marinie ośrodka AZS, ponieważ jest on w polu widzenia kamerki Gdańsk Górki Zachodnie to jeszcze jedna znana marina, a jest nią

Przystań Jachtowa Górki Zachodnie

Marina również posiada dobrze rozwinięta infrastrukturę żeglarską na którą składa się ponad 400 metrów nabrzeży, które pozwalają na cumowanie około 120 jednostkom o zanurzeniu do 4 metrów. Znajduje się tutaj pełne zaplecze socjalne i serwisowe z dźwigiem stacjonarnym o udźwigu 12 ton i powierzchniami w hangarach które liczą sobie 1400 m2. Dostępna jest świetlica oraz w której można organizować różne spotkania, oraz udostępniono miejsce na ognisko. Na terenie prowadzi swoją działalność  Jachtklub Stoczni Gdańskiej. Obiekt leży około 800 metrów na południe od przystani AZS i niestety  nie znajduje się już w zasięgu kamerki Gdańsk z uwagi na to że wśród swoich mieszkańców ma wielu miłośników żeglarstwa, posiada jeszcze inne mariny i przystanie zlokalizowane nawet w jego ścisłym centrum.

menu
menu