Gdańsk-Główne miasto
odswież jesli brak obrazu

Teatr Szekspirowski - jedyny taki w Polsce...

Szczegóły

CI TASK - Usługi IT w szerokim zakresie . Oferujemy min. usługi sieciowe, obliczeń dużej mocy, chmury obliczeniowej, gromadzenie i przetwarzanie danych, doradztwo.

www.task.gda.pl 

.....................................................................................................................................................................................................................................

Zapraszamy do jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem, którego otwarcie zajmuje zaledwie 3 minuty! Budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1 200 000 antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira.

 


Gdańsk

Kto szuka ciekawego miejsca na wyjazd, temu bez wątpienia można polecić Gdańsk Kamery koniecznie trzeba zabrać ze sobą, będą miały co robić.Gdańsk, miasto o ponad tysiąc letniej historii, który razem z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto jest największym z tych trzech miast - zamieszkuje go prawie pól miliona osób (Trójmiasto ma około miliona mieszkańców). Jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce.

Gdańsk atrakcje

Jednym z ich ulubionych miejsc jest z pewnością Długi Targ, reprezentacyjne miejsce w mieście na którym przed Dworem Artusa stoi znana chyba wszystkim Fontanna Neptuna która z małymi przerwami działa od roku 1634. Znajduje się tutaj Ratusz Głównego Miasta (w którym ma siedzibę Muzeum Historyczne miasta Gdańska) oraz dziesiątki uroczych kamieniczek, w których rozlokowały się liczne sklepy oraz lokale gastronomiczne. Restauratorzy na pewno zaspokoją nawet najbardziej wyszukane oczekiwania smakoszy, a dania z ryb są ich najbardziej znaną specjalnością. Gdy już zaspokoimy głód to możemy ruszać dalej zwiedzać Gdańsk Atrakcje napotkamy tutaj na każdym kroku.

 Z Długiego Targu możemy przejść wprost nad Motławę gdzie znajduje się kolejny symboliczny dla Gdańska obiekt , a mianowicie żuraw portowy. Jest to największy i najstarszy zachowany dźwig portowy średniowiecznej Europy. Naprzeciwko żurawia zacumowany jest statek muzeum, masowiec o napędzie parowym „SS Sołdek”, pierwszy statek handlowy zbudowany po wojnie w Polsce. Statek cumuje przy wyspie Ołowiance, na której to znajduje się Filharmonia Bałtycka. Jej siedzibą jest zespól budynków po dawnej elektrociepłowni gdzie przeprowadzono unikalną rewitalizację tego poprzemysłowego terenu. Główna sala Filharmonii może pomieścić 1000 osób. Między innymi te i inne obiekty pokaże nam kamera Gdańsk bowiem ma wiele miejsc dostępnych jej okiem.

Gdańsk molo

Gdańsk ma również swoje molo które znajduje się  w Brzeźnie, oddane do użytku w 1996 roku i mające 150 metrów długości. Są plany aby je przedłużyć do prawie 300 metrów.Gdy jest pogoda Gdańsk zaprasza na swoje plaże min. w Jelitkowie, Przymorzu, Brzeźnie  oraz najszerszą w Polsce, mierzącą 132 m szerokości plaże w Gdańsku  Stogach. Plaże są piaszczyste, zadbane są strzeżone i zapewniają dogodne warunki do plażowania. Przy nieco gorszej aurze oraz poza sezonem letnim zawsze miło jest po nich pospacerować.

Gdańsk Jarmark św. Dominika

Niewątpliwą atrakcją miasta jest  Jarmark św. Dominika, którego historia sięga roku 1260. Jego rozpoczęcie od ponad 750 lat obwieszcza 16 trębaczy  odgrywających z okien Dworu Artusa  specjalny hejnał.  Od tej chwili przez 23 dni na Trakcie Królewskim trwał będzie radosny festyn z występami kuglarzy, muzyków i innych artystów a przede wszystkim  obecne tam będą dziesiątki handlarzy oferujących towary z całego świata, rękodzieło artystyczne, starocie , książki wydawnictwa muzyczne i tysiące innych drobiazgów. Raj dla smakoszy stanowić będą liczne stoiska gastronomiczne z produktami regionalnymi i orientalnymi. Będą konkursy na najlepszy domowy chleb oraz na najlepszy Smakołyk Święta Chleba.

W Gdańsku siedzibę ma Żegluga Gdańska, która oferuje wycieczkowe rejsy statkami po Zatoce Gdańskiej, obsługuje tramwaje wodne i zapewnia połączenie  min. z Helem.Z Gdańskiego terminala promowego możemy się udać promem linii Polferries w podróż do szwedzkiego Nynashamn skad jest już bardzo blisko do stolicy Szwecji.

Gdańsk latarnia morska

Gdańsk ma również swoja latarnie morską, która ukończona w 1894 roku, wskazując wejście do portu działała do roku 1984.Teraz można w niej podziwiać wystawę  „Latarnie Morskie Gdańska na przestrzeni wieków”. Z jej szczytu mamy zachwycający widok na Westerplatte, Port Gdański i całą zatokę aż po Hel. Ciekawostkę stanowi fakt że 27 metrowa latarnia została zbudowana na wzór latarni w Cleveland (USA).

Gdańsk kamera na teatr

Gdańsk to również jedyny w swoim rodzaju Teatr Szekspirowski, który można również zobaczyć za pośrednictwem kamery Gdańsk jest z niego bardzo dumny ponieważ uznawany jest za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat- posiada on unikalna konstrukcje z otwieranym dachem. Będąc na spektaklu i nie ruszając się z miejsca, w ciągu 3 minut  możemy znaleźć się pod gołym niebem. Jako jedyny w Polsce posiada scenę elżbietańską, na widowni może pomieścić  1150 widzów.

Warto odwiedzić Gdańsk pogoda nawet jeśli by była kapryśna nie powinna nas do tego zniechęcić ponieważ tutaj jest zawsze ciekawie i interesująco. Piękny jest Gdańsk kamery pomogą nam uwiecznić jego największe atrakcje a teatr i panoramę Głównego Miasta na bieżąco umożliwia nam oglądanie nasza kamera Gdańsk zaprasza o każdej porze roku.

menu
menu