Gdynia-Skwer Kościuszki
odswież jesli brak obrazu

Ulubione miejsce mieszkańców oraz turystów.....

Szczegóły

CI TASK - Usługi IT w szerokim zakresie . Oferujemy min. usługi sieciowe, obliczeń dużej mocy, chmury obliczeniowej, gromadzenie i przetwarzanie danych, doradztwo.

www.task.gda.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skwer Kościuszki to niezwykle atrakcyjne miejsce w Gdyni. Znajduje się tutaj Akwarium Gdyńskie, przy nabrzeżu cumują niszczyciel „ORP Błyskawica” oraz najsłynniejszy polski żaglowiec „Dar Pomorza”. Z przystani pasażerskiej  zaś można się udać w rejs po Zatoce Gdańskiej

Oceanarium Akwarium Gdyńskie - www.akwarium.gdynia.pl

„Dar Pomorza” - www.nmm.pl/dar-pomorza

„ORP Błyskawica” - www.muzeummw.pl/?orp-blyskawica-,227Gdynia kamera

Gdynia licząca prawie 250 tysięcy mieszkańców jest drugim największym miastem wchodzącym w skład Trójmiasta. Istniejąca od średniowiecza jako osada rybacka, prawa miejskie otrzymała w 1926 roku i od tego czasu datuje się jej intensywny rozwój, którego impulsem była budowa Portu Gdynia Kamery utrwaliły te inwestycje na starych filmach i fotografiach.

Port Gdynia jest drugim pod względem przeładunków Polskim portem zaraz po Gdańsku. Jego specjalizacją są przeładunki kontenerów. Znajduje się tutaj również terminal pasażerski z którego kilka razy dziennie odpływają promy do Szwecji. Z Gdyni kursowały za ocean nasze transatlantyki w tym najsławniejsze „Batory” i „Stefan Batory”. Ten drugi w ostatni rejs wypłynął w 1988 roku kończąc tym niestety piękną historię pasażerskich rejsów transatlantyckich. Wychodzące z portu liniowce zawsze żegnał tłum widzów, grała orkiestra i w nieustannym użyciu były kamery Gdynia z rozrzewnieniem wspomina tamte czasy.

Dziś już nie ma już pasażerskich liniowców pod Polską banderą, ale do Gdyni licznie zawijają luksusowe  wycieczkowce najbardziej znanych światowych linii. Są to ogromne cruisery mogące na swoich pokładach pomieścić kilka tysięcy osób załogi i pasażerów.  Pasażerowie którzy podczas postoju licznie schodzą na ląd, korzystają z wszystkich atrakcji które oferuje im Gdynia Kamery pozwalają uwiecznić im najładniejsze obiekty i miejsca w mieście.

Gdynia pogoda

W Gdyni panuje klimat umiarkowany, przejściowy  pomiędzy  morskim a kontynentalnym który modyfikuje się pod wpływem sąsiedztwa Morza Bałtyckiego. Zależnie od pory roku, morze obniża lub podwyższa temperaturę powietrza względem głębi lądu. Gdynia jest jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w kraju i miejscem które charakteryzuje się mniejsza sumą rocznych opadów niż reszta kraju. Te czynniki powodują że bardzo często jest tutaj ładna pogoda Gdynia zachęca więc sprzyjającym klimatem do zobaczenia jej atrakcji.

Gdynia atrakcje

Turystom którzy koniecznie powinni zabrać ze sobą kamery Gdynia ma wiele do zaoferowania. Są tutaj liczne atrakcje, min. ciekawe i rozległe tereny spacerowe  do których bez wątpienia zalicza się Skwer Kościuszki z przedłużającym go Molem Południowym. Cumują tam udostępnione do zwiedzania jednostki muzealne, żaglowiec  „Dar Pomorza” oraz okręt wojenny” ORP Błyskawica”. Mają również przystań statki białej floty kursujące po zatoce. Znajdziemy tutaj również znaną i cenioną restaurację „Róża Wiatrów”, lokal z ponad 40-letnia tradycją mogący poszczycić się doskonałą kuchnią oraz pięknymi widokami z okien. Skwer i Molo to ciekawe atrakcje Gdynia ma na swoim terenie również kolejny ciekawy obiekt a jest nim Akwarium które również znajduje się na Skwerze Kościuszki.

Akwarium Gdyńskie, jest to niezwykłe miejsce gdzie w budynku na trzech piętrach możemy zobaczyć  niezwykłe gatunki ryb, płazów, gadów pochodzących z różnych rejonów świata.  Jest min. ekspozycja  zwierząt  żyjących  wśród kolorowych raf koralowych. Znajduje się tutaj 68 akwariów o pojemności od 200 do 10.000 litrów w których żyje ponad 1500 żywych organizmów które uwiecznić pomoże wam kamera Gdynia dumna jest z tego obiektu, który ma status ogrodu zoologicznego.

Gdynia kamera na Skwer Kościuszki

Gdynia to także nowoczesne budownictwo, którego najbardziej widocznym przykładem są dwie wierze składające się na kompleks mieszkalno - biurowy Sea Towers. Zlokalizowany on jest w bezpośrednim sąsiedztwie Skweru Kościuszki i wieże są z niego doskonale widoczne. Zaprojektowany przez  wiedeńską pracownie architektoniczną, został oddany do użytku w 2009 roku. Niższa wieża posiada 29 kondygnacji, wyższa zaś 38 a całkowita jej wysokość to 141,6 m. Na dolnych poziomach usytuowano miejsca parkingowe i pomieszczenia techniczne, nad nimi znajduje się część handlowo-biurowa a najwyższe kondygnacje zajmuje część mieszkalna, z której roztacza się piękny widok na miasto i zatokę. Widok na ten kompleks umożliwia nam zainstalowana kamera Gdynia dzięki wieżom Sea Towers zyskała bardzo charakterystyczny i atrakcyjny  obiekt.

Gdynia plaże

Miasto takie jak Gdynia nie może się obejść oczywiście bez plaż i kąpielisk. W mieście zlokalizowano ich kilka. Jest miedzy innymi Plaża Miejska, Plaża w Babich Dołach, Plaża Orłowska i  Redłowska. Wszystkie zapewniają miły wypoczynek i plażowanie przy ładnej pogodzie, a przy trochę gorszej są atrakcyjnym miejscem do spacerów i pooddychania świeżym morskim powietrzem.

Gdynia oferuje naturalnie rozbudowaną i atrakcyjną bazę noclegową, gdzie znajdziemy komfortowe hotele, apartamenty i pensjonaty. Bez trudu również znajdziemy nocleg na kempingu lub na kwaterze prywatnej. Warto przyjechać do Gdyni, ponieważ każdy znajdzie tutaj cos dla siebie, a jeśli mało będzie mu miejscowych atrakcji może odwiedzić sąsiedni Gdańsk lub Sopot, do którego dogodne połączenia oferuje komunikacja miejska oraz kolejka SKM Trójmiasto jest dzięki tej kolejce naprawdę bardzo dobrze skomunikowane i przemieszczanie się pomiędzy miastami jest naprawdę bardzo wygodne.

menu
menu