Zakopane panorama
odswież jesli brak obrazu

Najlepszy informator o Zakopanem. Noclegi, gastronomia, informacje o wydarzeniach, komunikacja....

Szczegóły

Zapraszamy do serwisu ZAKOPANEonline - noclegi, gastronomia i mnóstwo przydatnych informacji o atrakcjach i wydarzeniach w Zakopanem i okolicy. Sprawdż co ciekawego dzieje się w mieście.

Noclegi  www.zol.pl

Informator Zakopiański   www.zol.pl/infoKamera Zakopane

Co warto wiedzieć o stolicy polskich Tatr? Zakopane to najpopularniejszy kurort polskich gór, który zobaczyliśmy na własne oczy lub choćby za sprawą telewizyjnej kamery Zakopane to wyjątkowe miejsce i pierwsze skojarzenie ze słowem góry w Polsce. Z czego wynika ta fantastyczna popularność Zakopanego? Zakopane to jedno z miejsc, które żyje dla turystów cały rok. Niezależnie od pory roku i temperatury za oknem spędzicie tu miło czas w kontakcie z przyrodą, kulturą, sztuką czy sportem. Cały rok odbywają się liczne wystawy oraz ekspozycje sztuki i rękodzieła podhalańskiego. Można również uczestniczyć aktywnie w warsztatach malarskich czy rzeźbiarskich. Liczne wydarzenia kulturalne to również okazja, by spotkać swoich idoli, znanych artystów, cenionych pisarzy i uwiecznić to spotkanie migawką kamery Zakopane to miejsce z duszą, które pozwala odnajdywać pasje ludziom w każdym wieku, bowiem wskazane powyżej wydarzenia skierowane są dla różnych grup wiekowych. Zatem nawet najmłodsi mają do dyspozycji liczne atrakcje, poza oczywiście trasami zjazdowymi w okolicy.

Zakopane atrakcje

Zakopane to również wyjątkowa historia, z która możesz obcować podczas spacerów. Swoją sławę zyskiwało wraz z rosnącym zainteresowaniem poetów i pisarzy, którzy sławili ludową kulturę górali oraz wyjątkową tatrzańską przyrodę. Spacerując ulicą Piłsudskiego w otoczeniu pięknych dębów możemy podziwiać wspaniały widok na Giewont, a jednocześnie odwiedzić Dom Pracy Twórczej Halama, który gościł najwybitniejszych polskich twórców z Tuwimem na czele. Przy Piłsudskiego znajduje się również siedziba TOPRu, a więc ratowników, którzy od ponad 100 lat dbają o nasze bezpieczeństwo w Tatrach.

Jeśli pragniesz poznać wyjątkowy tatrzański styl architektoniczny odwiedź Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba przy ulicy Kościeliska. Idąc dalej do alei Przewodników Tatrzańskich dotrzesz bezpośrednio pod Tatrzański park Narodowy i kolejkę na Kasprowy. To punkt obowiązkowy na liście każdego turysty w Zakopanem. Choć dostanie się na szczyt kosztuje sporo czasu wystanego w kolejce, to rekompensują je nam widoki zapierające dech w piersiach, ze szczytu widać również Zakopane Kamera pozwoli uwiecznić nam te piękne widoki.

Schodząc z Kasprowego Wierchu koniecznie odwiedź Zespół Dworsko-Pałacowy w Kuźnicach. Bezpłatnie zwiedzisz tu wozownie oraz spichlerz. W tej pierwszej znajdziesz ekspozycję wypchanych zwierząt tatrzańskich, która robi ogromne wrażenie.

Zaledwie 500 m2 od spichlerza znajdziesz potok z tamą na Bystrej. Choć jest to niewielka budowla to miła dla oka i warto uchwycić to miejsce okiem kamery Zakopane znajduje się na trasie tego potoku i możesz go podziwiać wzdłuż ulic Chałubińskiego i Sienkiewicza.

Zakopane kamery na skocznię narciarską

Co roku jednym z najważniejszych wydarzeń dla zimowych sportów w Polsce jest konkurs Mistrzostw Świata w skokach narciarskich. To co możemy zobaczyć w telewizji to jedynie ułamek wydarzenia, które rejestruje telewizyjna kamera Zakopane w połowie stycznia żyje tym wydarzeniem, lecz przygotowuje się do niego przez cały rok. Pierwsze zawody w ramach Pucharu Świata odbyły się 1980 roku. W kolejnych latach zimy bez zawodów przeplatały się z tymi, w których Zakopane gościło najlepszych skoczków, aż do 2002 roku od kiedy Puchar Świata zagościł do Zakopanego na stałe.

Dla kibiców, którzy nie dostaną się na styczniową edycję zawodów lub też preferują cieplejsze miesiące, by odwiedzić góry rozwiązaniem może być kolejne wydarzenie narciarskie, czyli Letnie Grand Prix Zakopane Kamery telewizyjne zdecydowanie rzadziej pokazują to wydarzenie, którego historia sięga w Polsce już 2004 roku. Startowali w nim zarówno najlepsi polscy skoczkowie, jak Adam Małysz i Kamil Stoch oraz czołówka Światowa. Dość wymienić Thomasa Morgensterna, Gregora Schlierenzauera, czy Jakuba Jandę.

Zakopane kamera na Krupówki

Będąc w Zakopanem nie sposób nie przespacerować się po Krupówkach, które razem z „Monciakiem” w Sopocie są najbardziej znanymi deptakami w Polsce. Ulica również jest widoczna okiem kamery Zakopane uczyniło z Krupówek swoją reprezentacyjną ulicę, znajdziemy tutaj liczne sklepy nie tylko z wyrobami regionalnymi, na straganach bez trudu zaopatrzymy się w oscypki a w dziesiątkach barów i restauracji zaspokoimy nawet największy głód. Większość obiektów gastronomicznych posiada tradycyjny góralski wystrój i często mieści się w zabytkowych obiektach z bogata historią. Atmosfery dopełniają często przygrywające w lokalach góralskie kapele przy muzyce których przepyszne dania przyrządzane według starych regionalnych przepisów smakują jeszcze lepiej. Warto cyknąć kilka fotek w tych wyjątkowych lokalach więc na pewno przyda nam się kamera Zakopane nie pozwala o sobie zapomnieć a pamiątkowe zdjęcia dodatkowo motywują do ponownych odwiedzin tego wyjątkowego miasta.

menu
menu