Zakopane-Gubałówka
odswież jesli brak obrazu

Zapraszamy do sieci restauracji w Zakopanem, gdzie…

Szczegóły

…..w ciekawych wnętrzach i miłej atmosferze skosztujecie Państwo przepysznych dań kuchni regionalnej i nie tylko. Jeden z lokali specjalnie przygotowany został dla kibiców sportowych, ponieważ na kilku zainstalowanych tam monitorach można śledzić bieżące wydarzenia sportowe.

Serdecznie zapraszamy do:

Sport-Corner               -  www.sport-corner.pl 

Gazdowej Kuźni          -  www.gazdowokuznia.pl

Stek Chałupy               -  www.stekchalupa.pl

Krupowej Izby              -  www.krupowaizba.pl

Karczmy Zapiecek       -  www.karczmazapiecek.plGubałówka kamera

Gubałówka to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Zakopanego, słyszał o niej chyba każdy a większość jeśli już tutaj nie była to zapewne będzie.  Góra w najwyższym swoim punkcie wznosi się na wysokość 1129 mnpm. I znajduje się w północno zachodniej części miasta. Jest doskonałym punkiem widokowym z którego roztacza się piękny widok na Tatry, Zakopane, Pieniny, Gorce i Beskid Żywiecki. Tatry po słowackiej stronie również są doskonale widoczne, widać doskonale większość Podhala. Przy ładnej pogodzie panorama jest naprawdę imponująca i stanowi doskonałe tło do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia więc praktycznie w ręku każdego turysty znajduje się kamera Gubałówka była kiedyś bardzo popularna wśród narciarzy lecz niestety na skutek sporów właścicieli gruntów trasa zjazdowa jest nieprzejezdna, można korzystać tylko z krótkich tras zlokalizowanych na jej szczycie.

Gubałówka kolej linowo - terenowa

Niewątpliwie na dużą popularność Gubałówki  wśród turystów wpływa wybudowana na jej zboczu kolej linowo – terenowa którą wygodnie można dostać się z miasta na jej szczyt. Dolna stacja kolejki znajduje się blisko Krupówek, a więc miejsca które najliczniej odwiedzają turyści. Trasę obsługują dwa wagoniki poruszające się po torach, napędzane za pomocą liny, które jeżdżąc  naprzemiennie, mijają się na mijance w połowie trasy i są w stanie przewieźć w ciągu godziny 2000 osób.  Kolej przeszła gruntowną modernizację w 2001 roku i od tego czasu obsługują ją 120-osobowe, nowoczesne wagoniki firmy Garaventa , które dzięki przeszklonemu dachowi pozwalają na podziwianie pięknych widoków więc sprzętem powszechnie używanym podczas jazdy jest kamera Gubałówka jest dostępna dzięki kolejce od 1938 roku, kiedy to uruchomioną ja pierwszy raz. Przed 2001 rokiem kolej używała wagoników wyprodukowanych przez firmę Konstal, które podczas przebudowy kolei  zostały przeniesione do Międzybrodzia Żywieckiego i obecnie można nimi dostać się na górę Żar.

Gubałówka atrakcje.

Największą atrakcją Gubałówki jest bez wątpienia piękna panorama z niej się rozciągająca, ale jst to również miejsce z którego można udać się na pieszą wycieczkę np. Szlakiem Papieskim w stronę Butorowego Wierchu, znajduje się tutaj zjeżdżalnia grawitacyjna, latem organizowana jest plaża, zimą snowpark i rynna snowboardowa, czynne są również wyciągi orczykowe.  Miejsce to przez cały czas tętni życiem i warte odwiedzenia jest o każdej porze roku. Pięknie wygląda latem a jeszcze piękniej zimą, wrażeń zwłaszcza widokowych na pewno nam nie zabraknie dlatego przyda nam się w tym miejscu kamera Gubałówka umożliwia podziwianie przepięknej panoramy Tatr, ale taką panoramę możemy również zobaczyć dzięki kamerce tutaj.

menu
menu