Krynica Morska widok na Zalew
odswież jesli brak obrazu

Hotel Kahlberg - idealne miejsce w Krynicy Morskiej....

Szczegóły

Zapraszamy do Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej. Komfortowe pokoje, restauracja serwująca wyśmienite dania, basen, sauna , jacuzzi to tylko niektóre elementy, które sprawią że pobyt w naszym hotelu będzie dla Państwa miłym wspomnieniem. Organizujemy  przyjęcia weselne, konferencje , pobyty świąteczne i noworoczne. Osobom aktywnym  możemy zaproponować min. boiska, kort tenisowy oraz możliwość wypożyczenia rowerów.

 

https://kahlberg.mierzeja.pl/Krynica Morska

Krynica Morska to położone na Mierzei Wiślanej, jedno z najmniejszych bo liczące ok. 15 tysięcy  mieszkańców miast w Polsce. Ze względu na swoje atrakcyjne położenie pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym, jest  bardzo popularną miejscowością wypoczynkową oferującą wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Malownicze tereny, plaże , lasy, wydmy , przystanie, bliskość granicy państwa -  to wszystko sprawia że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wspomnienia  na dłużej pomoże nam zachować zabrana ze sobą kamera Krynica Morska ma wiele ciekawych miejsc.

Krynica Morska plaża

Letni wypoczynek nie może oczywiście obyć się bez plaży i plażowania, w Krynicy mamy do dyspozycji prawie dwukilometrowy jej odcinek. Jest ona bardzo szeroka, z drobnym piaskiem  i fakt że znajduje się nad stosunkowo płytką Zatoką Gdańską  powoduje że woda  jest tutaj cieplejsza niż nad otwartym Bałtykiem.

Krynica Morska atrakcje

Ciekawymi  miejscami są położone w okolicy malownicze punkty widokowe. Na wschód od Krynicy znajduje się Wielbłądzi Garb,  czyli najwyższy punkt na Mierzei  Wiślanej który jest jednocześnie  najwyższą, mierzącą 49,5m n.p.m. stałą wydmą w Europie.  Na szczycie wydmy powstała drewniana wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę Zalewu Wiślanego oraz Zatoki Gdańskiej. W tym miejscu na pewno przyda nam się kamera Krynica Morska na pewno zmieści nam się w kadrze. Następnym punktem widokowym jest położona w odległości 9km od miasta „skarpa”. Jest to tak nazwany przez okolicznych mieszkańców stromy brzeg od strony Zalewu Wiślanego, skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć leżący po drugiej stronie zalewu Frombork.

Trzecim punktem jest udostępniona do zwiedzania latarnia morska. Pierwszą latarnię uruchomiono 1 maja 1895 roku. Okrągłą wieże zbudowaną  z czerwonej cegły  wieńczył ośmiokątny gzyms a całość posadowiono na czworokątnym granitowym cokole. Urządzenia zegarowe i optyczne dostarczyła niemiecka firma Picht&Co.  Ta latarnia została wysadzona w powietrze przez wycofujące się wojska niemieckie w 1945 roku. Obecną latarnię uruchomiono 25 sierpnia 1951 roku. Ma ona wysokość 26,5 metra ale jej światło znajduje się na wysokości 53 metrów nad wodą zatoki i ma zasięg 18 mil morskich. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.

Krynica Morska kamera

Podziwianie panoramy miasta w kierunku Zalewu Wiślanego umożliwia nam kamerka Krynica Morska oferuje wiele obiektów hotelowych i właśnie na jednym z nich, na Hotelu Kahlberg taką kamerkę zainstalowano.  Obiekt oferuje komfortowe pokoje, basen, saunę a restauracja może się pochwalić wyśmienitą kuchnią.

Krynica Morska aktywnie

Miłośnicy aktywnego wypoczynku również znajdą tutaj cos dla siebie . W mieście działa szkoła windsurfingu, gdzie osoby chcące zdobyć nowe umiejętności mogą to zrobić na kursach indywidualnych lub w kilku osobowych grupach. Chcący zaś przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom również maja taka możliwość dzięki wykwalifikowanej kadrze instruktorskiej.

Okolice są też świetnym miejscem dla miłośników wycieczek rowerowych. Dzięki poczynionym znacznym inwestycjom , całą Mierzeje Wiślaną można przejechać wydzieloną i bezpieczną trasą rowerową i na tej trasie znajduje się oczywiście Krynica Morska Kamera będzie nam nieodzowna ponieważ jest ona bardzo malownicza, prowadzi bowiem przez piękne lasy oraz brzegiem zalewu. Planując wyjazd nad morze, warto wziąć pod uwagę wyjazd na Mierzeję Wiślaną a w takim wypadku na pewno dobrym wyborem będzie Krynica Morska Kamera zabrana na taki wyjazd na pewno okaże nam się bardzo przydatna.

menu
menu