Busko Zdrój-Pl. Zwycięstwa
odswież jesli brak obrazu

Czy wiesz że zaprojektowany przez włoskiego architekta Henryka Marconiego piękny budynek…

Szczegóły

….Sanatorium Marconi został oddany do użytku w 1836 roku i stylem nawiązuje do rzymskich budowli użyteczności publicznej?

Więcej informacji o Sanatorium Marconi znajdziemy TUTAJ

---------------------------------------

A Busko-Zdrój, to znana miejscowość uzdrowiskowa słynąca z unikalnych wód siarczkowych. Jej walory lecznicze są wysoko cenione nie tylko w Polsce ale także w Europie i na świecie. Gmina ma również do zaoferowania bogaty wachlarz wydarzeń kulturalnych, a wśród nich: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, Ogólnopolski  Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona, Festiwal Lato z Chopinem, Buskie Spotkania z Folklorem i wiele innych.

Liczne atrakcje takie jak: XIX-wieczny park zdrojowy, zabytki, szlaki rowerowe i spacerowe, pomniki przyrody, miejsca rekreacji jak skatepark czy kąpieliska, uzupełniają ofertę  leczniczą gminy. Dzięki bogatej faunie i florze okolice Buska-Zdroju stanowią doskonałe miejsce aktywnego wypoczynku. Busko, to także prężnie funkcjonujące miasto, lider zrównoważonego rozwoju, który stawia nie tylko na liczne inwestycje ale przede wszystkim na ochronę środowiska.

Piękny krajobraz, łagodny klimat i infrastruktura sportowa sprzyjają turystyce i wspomagają kurację. Naszym celem jest zarówno podnoszenie komfortu tych, którzy mieszkają tu na co dzień ale i zaspakajanie potrzeb turystów i kuracjuszy, którzy z roku na rok coraz liczniej przybywają do naszego kurortu.

www.busko.pl

 Więcej ciekawych informacji o mieście znajdziemy tutaj

menu
menu