Chałupy-plaża
odswież jesli brak obrazu

Solar-jeden z najatrakcyjniejszych kempingów na Półwyspie Helskim serdecznie zaprasza...

Szczegóły

Baza turystyki i sportów wodnych "Solar" zaprasza nad Zatokę Pucką. Z naszego ośrodka jest bezpośredni dostęp do plaży nad zatoką, a do plaży nadmorskiej jest ok 100m. Zapraszamy do komfortowych domków holenderskich oraz przyczep kempingowych. Można do nas również przyjechać ze swoim namiotem, przyczepą lub kamperem. Na naszym terenie znajduje sie min. bar, restauracja, sklep sporzywczy oraz sportowy, plac zabaw, boisko, kort tenisowy oraz nowoczesny węzeł sanitarny.

www.solar-windsurfing.plChałupy

Zapraszamy do Chałup, małej miejscowości turystycznej liczącej ok 400 mieszkańców, lecz latem zamieniającej się w tętniący życiem kurort. Miejscowość położona na  mierzei helskiej oferuje dostęp do wód Bałtyku oraz do spokojnych wód Zatoki Puckiej. Nad Bałtykiem mamy do dyspozycji  piękną, długą na ok 3 kilometry szeroką plażę, na której latem na pewno nie zabraknie dla nas miejsca. Tłem dla plaży są wydmy oraz  pas pięknego sosnowego lasu.  Od strony zatoki plaża nie jest już tak okazała, lecz z pewnością również umożliwi nam zażywanie kąpieli słonecznych. Piękne plaże to jeden z elementów dla których wczasowicze chętnie wybierają Chałupy Kamera  którą powinniśmy mieć przy sobie, pozwoli utrwalić nam np. piękne zachody słońca.

Od strony zatoki rozlokowały się liczne Campingi oferujące liczne możliwości zakwaterowania. Mamy do wyboru miejsca w domkach campingowych, przyczepach lub namiotach które są na wyposażeniu tych obiektów. Możemy również przyjechać swoim kamperem lub z przyczepą campingową, ewentualnie ze swoim namiotem, ponieważ  ośrodki również dysponują miejscami dla caravaningu.

Chałupy kamera w Ośrodku „Solar”

Jednym z takich obiektów jest Baza Turystyki i Sportów Wodnych „Solar” w Chałupach. Ośrodek dysponuje licznymi domkami holenderskimi dostępnymi w kilku standardach wyposażenia i wielkości oraz miejscami w przyczepach campingowych.  Domki są wyposażone w aneks kuchenny, lodówkę, telewizor, wc.  oraz prysznic. Domki posiadają tarasy a przyczepy wyposażono w przedsionki. Na terenie znajdziemy sklep spożywczy oraz z artykułami sportowymi, bar, restaurację, jest plac zabaw, boisko oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Widok na plażę w ośrodku zapewnia nam zainstalowana tam kamera Chałupy oferują również świetne możliwości do aktywnego spędzania czasu.

Chałupy dla aktywnych

Chałupy tak jak i cała zatoka jest mekką dla miłośników windsurfingu oraz kitesurfingu. Ze względu na płytkie i spokojne wody zatoki, sprzyjające wiatry ulokowały się tutaj liczne szkoły w których można rozpocząć swoją przygodę z tymi sportami, lub dzięki wykwalifikowanym instruktorom podnieść swoje umiejętności  na wyższy poziom. W ośrodku „Solar’ mamy do dyspozycji dwie szkoły, w których doświadczeni instruktorzy pomogą zgłębić nam tajniki tych sportów wodnych.

Osoby chcące aktywnie spędzać czas mogą również zrobić to na rowerze-swoim lub z dostępnych tutaj wypożyczalni. Cały półwysep jest miejscem bardzo ciekawym i malowniczym i wprost idealnie nadaje się do zwiedzania rowerem. Można to robić bezpiecznie, również z dziećmi ponieważ droga rowerowa biegnąca od Władysławowa aż do Helu jest  oddzielona od ruchu samochodowego. Dotrzemy nią do wszystkich najciekawszych miejsc na półwyspie. A kilka ich jest…

Chałupy atrakcje w okolicy

Na wycieczkę rowerową trzeba zabrać parę rzeczy ale musimy pamiętać że bez wątpienia przyda nam się kamera Chałupy położone są w dogodnym miejscu i tak np. do Władysławowa mamy 8 km, a tam na pewno warto zajrzeć do ”Ocean Park”. Na 20 hektarach wytyczono mnóstwo ścieżek edukacyjnych gdzie spotkamy żywe rekiny i ryby tropikalne, jest wioska rybacka, są wykonane w skali 1:1 zwierzęta morskie, w tym olbrzymi bo aż 34 metrowy  Płetwal Błękitny. Na terenie znajdziemy również największy w województwie pomorskim plac zabaw.

Do Jastarni jest trochę dalej bo ok 13 km. ale warto się tam udać bo to kurort z całkiem dużym molo, portem rybackim, latarnia morską oraz bunkrami z czasów II wojny światowej.  Nie zabraknie nam wiec atrakcji aby ciekawie spędzić  tam czas a już sam dojazd rowerem do Jastarni będzie bardzo ciekawy ze względu na widoki po drodze. Na odpoczynek  możemy się zatrzymać w leżącej w połowie drogi Kuźnicy.

Oczywiście nie musimy poprzestać na Jastarni, możemy pojechać dalej gdzie po drodze miniemy uroczą Juratę i dojedziemy do atrakcyjnego Helu, który oferuje również moc atrakcji, z rejsem statkiem do molo w Sopocie włącznie.  Ale to już trochę dłuższa wyprawa bo w jedna stronę to ok 30 km. Ale przy ładnej pogodzie to naprawdę spacerek.

menu
menu