Międzyzdroje-panorama
odswież jesli brak obrazu

Najnowsze informacje z regionu-bądź na bieżąco...

Szczegóły

Najnowsze informacje z miasta, ciekawe wydarzenia, komunikacja, kwatery. Zapraszamy na stronę:

www.miedzyzdroje.tvMiędzyzdroje

Jest to znany szerokiej  rzeszy turystów z kraju i zagranicy kurort, położony w województwie zachodniopomorskim na wyspie Wolin. Międzyzdroje to także uzdrowisko, którego historia powstania sięga roku 1860 kiedy to belgijski kupiec wybudował pierwszy dom zdrojowy z parkiem i kompleksem trzech willi.

Miasto położone jest w malowniczej okolicy, znajdziemy w jego obrębie oraz bliskiej okolicy wydmy, torfowiska, wzgórza morenowe oraz wysokie klify. Jeden z nich - wzgórze Gosań jest najwyższym wzgórzem klifowym w Polse (94 m.n.p.m.). Rozciąga się z niego piękny widok na Zatokę Pomorską, widoczne jest tez molo w Międzyzdrojach oraz port w Świnoujściu. Dodatkową atrakcją są znajdujące się na wzgórzu bunkry obrony przeciwlotniczej.

Międzyzdroje kamera na plażę.

Największą atrakcją miasta są oczywiście jego plaże i kąpieliska. Wytyczono dwa takie miejsca, oba mające po ok 500 metrów długości i są to kąpielisko Międzyzdroje Zachód położone na zachód od mola oraz Międzyzdroje Wschód, położone po jego wschodniej części. Zobaczyć oba pozwala nam zamontowana kamera Międzyzdroje  posiada liczne atrakcje są to min. :

Międzyzdroje molo

Molo jest  bardzo popularną atrakcją w tym nadmorskim kurorcie. Ma konstrukcję  betonową a jego długość wynosi  395 metrów, na jego końcu znajduje się pomost do którego przybijają małe statki wycieczkowe. Pierwsze molo w mieście wybudowano w roku  1884 i miało konstrukcję drewnianą. Pierwszego lipca 1906 roku oddano do użytku kolejne drewniane molo o długości niewiele mniejszej od obecnego, bowiem liczące 370 metrów. Mola były niszczone i przez morze i przez ludzi. Obecne betonowe zostało oddane do użytku w roku 2005. Widok na obecne molo umożliwia nam również kamera Międzyzdroje to także kolejna atrakcja -  Aleja Gwiazd….

Międzyzdroje Aleja gwiazd

Nieodłącznym elementem organizowanego od 1996 roku w Międzyzdrojach  Festiwalu Gwiazd który gości w Hotelu Vienna  House Amber  Baltic , jest Aleja Gwiazd gdzie znajdują  się płyty z odciskami dłoni  ludzi związanych ze światem filmu. Obecnie znajduje się już około 200 płyt z odciskami i co roku przybywają nowe. Oprócz płyt znajdują się tutaj również  rzeźby : ławeczka Gustawa Holoubka, stolik Krzysztofa Kolbergera, postacie min. Jana Machulskiego, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego. Dla wszystkich miłośników kina i teatru jest to miejsce wyjątkowe.

Międzyzdroje Oceanarium

Zapewne nie wszyscy wiedzą że Międzyzdroje mają swoje oceanarium.  Na 3000 m2 powierzchni możemy zobaczyć okazy słodko i słono wodne z najdalszych zakątków świata. Znajdują się tutaj zbiorniki o pojemności od 3 000 do 80 000 litrów pojemności  oraz 16-to metrowy szklany półtunel  wypełniony 220 tonami wody. Jest tutaj wystawa modeli rekinów w skali 1:1, a nowoczesne wyposażenie multimedialne dodatkowo pogłębia  wrażenia jakie oferuje obiekt.

Międzyzdroje Bałtycki Park Miniatur

Jest jeszcze jedno miejsce gdzie z pewnością przyda nam się kamera Międzyzdroje bowiem na swoim terenie posiadają Bałtycki Park Miniatur, który jest jedną z najciekawszych atrakcji Pomorza Zachodniego. Znajdują się tutaj liczne miniatury budowli pochodzących z państw leżących nad Bałtykiem, wszystkie wykonane z niezwykłą dokładnością i precyzją. Znane zabytki oraz latarnie morskie, wszystko  to umieszczono dookoła miniatury Morza Bałtyckiego.  Jest jeszcze jedna  gratka która z pewnością zainteresuje i małych i dużych zwiedzających, mianowicie na ponad 500 metrach kwadratowych przygotowano makietę kolejową na której odwzorowano nie tylko dworce i kolejki, ale również liczne zabudowania, drogi,  pojazdy i postacie ludzi tworzące iluzję normalnie toczącego się tam życia.

Jeśli mamy w planie odwiedziny Pomorza Zachodniego, to na pewno interesującym miejscem na naszej trasie będą Międzyzdroje kamera zabrana na taki wyjazd pomoże utrwalić nam najciekawsze momenty naszej eskapady.

menu
menu