Dziwnów-plaża
odswież jesli brak obrazu

LanTech-Internet, telefon, telewizja na Pomorzu Zachodnim….

Szczegóły

….Nasza firma zapewnia szybki dostęp do internetu, dostęp do telefonii i telewizji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

www.lantech.com.plDziwnów kamera

Dziwnów to bardzo popularna, zwłaszcza latem miejscowość w województwie Zachodniopomorskim. Liczące około 3 tysięcy stałych mieszkańców miasteczko, latem przeradza się w tętniący zżyciem kurort, odwiedzany przez dziesiątki tysięcy urlopowiczów spragnionych plażowania i morskich kąpieli. Największym magnesem jest morskie kąpielisko z szeroką piaszczysta plażą, którą podziwiać możemy z domu, ponieważ umożliwia nam to zainstalowana tam kamera Dziwnów to także nowoczesny port i marina znajdująca się na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim z której korzystają liczni żeglarze. W porcie cumują zaś statki wycieczkowe którymi możemy wybrać się na kilkugodzinny rejs po Bałtyku.

Dziwnów – Most zwodzony

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów  pejzażu miasta jest chyba jeden z nielicznych w kraju most zwodzony. Miasto dzieli cieśnina Dźwina i zawsze stanowiło to ogromny problem transportowy. Przez wieki przewozy przez nią odbywały się łodziami, jednak rozwiązanie to było kłopotliwe i mało wydajne. Niestety na pierwszą stałą przeprawę miasto musiało czekać aż do lat trzydziestych XX wieku, kiedy to wybudowano pierwszy drewniany most. Most przetrwał  II wojnę światową jednak jego uszkodzenia pozwoliły na eksploatacje tylko przez kilka lat po wojnie i musiał zostać rozebrany. Nowy most powstał w roku 1956 i miał konstrukcje betonowo-stalowo-drewnianą z podnoszonym przęsłem umożliwiającym wpływanie większych jednostek  w głąb zalewu.  Nowy most był eksploatowany przez ponad 30 lat do czasu aż postanowiono go zmodernizować co stało się w roku 1993. Wyeliminowano wtedy z jego konstrukcji elementy drewniane, tak że stał się już mostem betonowo-stalowym i po kolejnej modernizacji w roku 2012 służy do dnia dzisiejszego. Część stała mostu liczy sobie 180 metrów długości a podnoszone przęsło 16 metrów.

Dziwnów – atrakcje

Będąc w mieście poza plażowaniem i kąpielą w Bałtyku też będzie co robić, ulubionym miejscem przez turystów jest bez wątpienia promenada biegnąca nad brzegiem morza a częściowo nawet po szczycie wydmy z której mamy bardzo ładny widok na Bałtyk, widok który pomoże utrwalić nam zabrana na spacer kamera Dziwnów zaczyna być coraz częściej kojarzony z tą promenadą która stała się prawdziwą wizytówką miasta. Na końcu ulicy Kamieńskiej znajduje się inny, bardzo charakterystyczny element architektoniczny a mianowicie unikalny w skali światowej zegar słoneczny. Na skwerze obok fontanny znajduje się specyficzna konstrukcja która dzięki precyzyjnym obliczeniom matematycznym oraz dokładnemu usytuowaniu zegara sprawia że pokazuje on czas z dokładnością do 10 minut co jest dużym osiągnięciem przy tego typu konstrukcjach.

Dziwnów – falochrony

Falochrony to kolejne atrakcyjne miejsce w mieście, udostępnione są przez cały rok i są również ulubionym miejscem spacerowym, ponieważ stąd również roztaczają się piękne widoki na wejście do zatoki oraz na Bałtyk. Obecny kształt zawdzięczają przebudowie, która miała miejsce w latach 2013-2015 jednak pierwsze konstrukcje powstały tutaj już na przełomie wieków XIX i XX. Na początku miały konstrukcję drewnianą w latach późniejszych zaś zaczęto wzmacniać je kamieniami oraz betonowymi blokami. Ostatni ich remont zaowocował wymiana nawierzchni, dodatkowymi wzmocnieniami oraz zagospodarowaniem dojść.

Oczywiście to tylko niektóre z atrakcji jakie oferuje nam Dziwnów kamera pozwala na zerknięcie na plażę ale inne ciekawe miejsca musimy już zobaczyć osobiście a w mieście i okolicach ich nie brakuje. Jednym z takich miejsc jest na pewno leżące niedaleko Międzyzdroje które dzięki kamerce także możemy podziwiać bez wychodzenia z domu, wystarczy kliknąć tutaj.

menu
menu