Białka Tatrzańska-Kotelnica Białczańska
odswież jesli brak obrazu

Kotelnica Białczańska to największy ośrodek….

Szczegóły

….narciarski na Podhalu dysponujący ponad 14-ma kilometrami doskonale przygotowanuch tras narciarskich, które są obsługiwane przez sieć nowoczesnych kolei linowych.

www.bialkatatrzanska.plKotelnica kamera na stoku

Kotelnica Białczańska to największy ośrodek narciarski na Podhalu, dzięki zainstalowanym kamerką na bieżąco możemy śledzić jakie warunki panują na stokach. Trasy zjazdowe które są dostępne w ośrodku posiadają różny stopień trudności od bardzo łatwych zielonych po trasy z homologacją FIS,  liczą sobie  ponad 14 kilometrów długości. Trasy są doskonale przygotowane, na wszystkich zainstalowany jest nowoczesny system naśnieżania dla zasilania którego wybudowano ogromny zbiornik na wodę o pojemności 60000 m3. Ośrodek znany jest z tego że jako jeden z pierwszych w sezonie udostępniany jest narciarzom i snowboardzistom , wpływ na to ma właśnie nowoczesny system naśnieżania. Trasy w ośrodku są również oświetlone co umożliwia korzystanie z nich do późnych godzin wieczornych, możemy to sprawdzić codziennie z domu ponieważ umożliwia nam to zainstalowana w ośrodku nie jedna kamera Kotelnica Białczańska dysponuje również nowoczesnym parkiem maszynowym służącym do przygotowania stoków, po zakończonym dniu liczne ratraki wyruszają na trasy aby je przygotować na dzień następny, rano na wszystkich mamy już idealny „sztruks”. W ośrodku dostępny jest także snowpark oraz przeznaczony dla najmłodszych tor do jazdy na oponach.

Kotelnica koleje linowe

Ośrodek dysponuje siecią nowoczesnych kolei linowych, które oddawano sukcesywnie do użytku na przestrzeni kilkunastu lat. W większości są to 4 lub 6-cio osobowe koleje krzesełkowe austriackiej firmy Doppelmayr oraz włoskie Leitner, są również wyciągi talerzykowe i orczykowy. Koleje i wyciągi w ośrodku mają łączną przepustowość wynoszącą około 20000 osób na godzinę.

Na terenie ośrodka dostępna jest oczywiście wypożyczalnia sprzętu, serwis narciarski, znajduje się sklep sportowy oraz bogate zaplecze gastronomiczne. Działa tutaj także szkoła narciarska i snowboardowa z wykwalifikowaną kadrą instruktorską.

Ośrodek od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród miłośników białego szaleństwa, każdy znajdzie tutaj trasę dostosowaną do swoich umiejętności a ich doskonałe przygotowanie wpływa na pełne zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa wszystkich którzy  z nich korzystają. Nowoczesna infrastruktura której częścią jest system monitoringu ma bez wątpienia także wpływ na popularność ośrodka Kotelnica Kamera a właściwie ich sieć pozwala śledzić warunki śniegowe i zaplanować ewentualną wizytę. Kolejnym argumentem przemawiającym za odwiedzeniem tego miejsca jest bliskie położenie od Zakopanego które jest chętnie odwiedzane przez turystów. Sytuację w Zakopanem również możemy śledzić dzięki kamerom internetowym i możemy sprawdzić to tutaj.

menu
menu