Ustrzyki Dolne-Rynek
odswież jesli brak obrazu

Zapraszamy do stolicy, bo Ustrzyki Dolne to...

Szczegóły

...stolica Bieszczad, jednego z najpiękniejszych regionów Polski!

www.visitustrzyki.plUstrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne to około 10 tysięczne miasto w województwie podkarpackim, uznawane za stolicę Bieszczad. Prawa miejskie nadano Ustrzykom postanowieniem króla Polski Augusta II Mocnego w 1727 roku. Na kilka lat miasto utraciło te prawa podczas II wojny światowej. Ciekawym faktem jest to że Ustrzyki po zakończeniu wojny znalazły się ZSRR a do Polski powróciły na podstawie umowy o zmianie granic w roku 1951. W zamian Polska przekazała Związkowi Radzieckiemu  tereny bogate w złoża węgla kamiennego w województwie Lubelskim.

Będąc na Podkarpaciu na pewno warto odwiedzić Ustrzyki Dolne atrakcje na pewno tutaj znajdziemy ponieważ miasto wraz  z gminą to jeden z najpiękniejszych regionów Podkarpacia i Bieszczad. Brak uciążliwego przemysłu oraz liczne okoliczne lasy nadają temu obszarowi szczególne walory turystyczne. Będąc w Ustrzykach warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz Muzeum Młynarstwa i Wsi.

Ustrzyki Dolne atrakcje

W Ustrzykach znajdziemy też kilka atrakcyjnych, zabytkowych obiektów które również warto zobaczyć przebywając w tych okolicach. Jest to min. najstarsza świątynia katolicka w mieście, wzniesiona w 1740 roku w stylu barokowym  Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej, wzniesiony w latach 1908-1909 neogotycki Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wzniesiona w 1847 roku Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny która w swojej historii pełniła także rolę kościoła rzymskokatolickiego i magazynu co doprowadziło do jej znacznej dewastacji. Do swojej pierwotnej funkcji powróciła ponownie w roku 1985.

Ustrzyki Dolne kamera

Jeśli nie możemy zawitać do Ustrzyk zawsze możemy na nie zerknąć z domu, umożliwi nam to zainstalowana w mieście kamera Ustrzyki Dolne są w jej obiektywie widoczne na żywo, a dokładnie ich Rynek. Zawsze możemy zobaczyć jaka jest na miejscu pogoda i czy nie dzieje się tam coś interesującego a często organizowane są tam jakieś ciekawe wydarzenia.

Ustrzyki Dolne sport i rekreacja

Z uwagi na piękne i urozmaicone otoczenie miasta, w okolicy wytyczono liczne szlaki turystyczne, które swój początek mają w mieście. W rejonie znajdziemy również stacje narciarskie oraz wytyczone trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. Z uwagi na mikroklimat śnieg w tych rejonach potrafi utrzymywać się przez długi czas. Na terenie miasta znajduje się również nowoczesny kompleks basenowo - rekreacyjny Delfin, podgląd na basen umożliwia nam zainstalowana tam kamera Ustrzyki Dolne dumne są z tak nowoczesnego obiektu jakim jest ten kompleks. Warto znaleźć trochę czasu i przyjechać do Ustrzyk, choćby dla jednej z ciekawych, cyklicznych imprez jakie są tutaj organizowane. A są to min. Karpacki Jarmark Turystyczny, Święto Chleba, Festyn Ludowy „Koszykalia” czy choćby święta miasta  jakie organizują Ustrzyki Dolne Kamera zabrana na taki wyjazd na pewno będzie miała co robic.

menu
menu