Szklarska Poręba
odswież jesli brak obrazu

Jeśli wybierasz się w Karkonosze lub jesteś mieszkańcem tych pięknych okolic to koniecznie….

Szczegóły

….zapoznaj się z ofertą STRIMEO.TV. Ta prężnie rozwijająca się firma medialna dostarcza najnowsze informacje z regionu i nie tylko, które bez wątpienia Cię zainteresują. Żadne wydarzenie nie umknie twojej uwadze a dodatkowo dowiesz się wiele ciekawych rzeczy dotyczących regionu.

Zapraszamy na www.strimeo.tvSzklarska Poręba

Szklarska Poręba to niespełna 7-mio  tysięczne, malowniczo położone  w Karkonoszach miasto, chętnie odwiedzane przez turystów przez cały rok. Jej wyjątkowe położenie w dolinie rzeki Kamiennej, u stóp góry Szrenicy  stwarza idealne warunki do różnych form wypoczynku. Większość powierzchni miasta, bo ponad 80% to tereny leśna, ukształtowanie terenu oraz częste wiatry powodują szybka wymianę powietrza a dodatkowo występujące w okolicy torfowiska tworzą wyjątkowy mikroklimat. Te wszystkie czynniki wpływają na walory klimatyczne miasta, które porównywalne są do tych występujących w miejscowościach alpejskich na wysokości ok 2000 metrów.

Szklarska Poręba kamera

Żeby doświadczyć  tych wszystkich walorów klimatycznych miejscowości, trzeba się oczywiście tam udać ale jeśli jest to w danej chwili niemożliwi pewną namiastkę dają nam kamery internetowe które w mieście i okolicy są zainstalowane. Mając dostęp do komputera lub smartfona możemy w każdej chwili spojrzeć na miasto okiem kamery Szklarska Poręba  i jej piękne okolice znalazły się w zasięgu wielu kamer wiec mamy możliwość oglądać te ciekawe okolice.

Szklarska Poręba kamera na Szrenicę

Szrenica znalazła się w polu widzenia kilku kamer, ten najwyższy okoliczny szczyt mierzący 1362 metry jest miejscem gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych polskich ośrodków narciarskich.

Ski Arena Szrenica dysponuje 12 kilometrami zróżnicowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Znajdziemy bardzo trudna czarną trasę FIS, bardzo znana i długą czerwoną Lolobrigidę oraz łatwego Puchatka. Przepustowość kolei linowych i wyciągów to ponad 10 tyś. osób na godzinę. Ze względu na panujący tutaj mikroklimat, pokrywa śnieżna utrzymuje się średnio przez 110 dni w roku.

Na Szrenicy jak sama nazwa wskazuje często „szroni” co powoduje że widoki tutaj są naprawdę bajkowe i aby je uchwycić na pewno przyda nam się tam kamera Szklarska Poręba leżąca w dolinie również będzie idealnym plenerem do zdjęć.

Mówiąc o sportach zimowych nie sposób pominąć narciarstwa biegowego dla którego są tu chyba najlepsze warunki w naszym kraju. Wytyczono tutaj ponad 150 km. tras biegowych zlokalizowanych w górach izerskich gdzie panują idealne warunki do uprawiania tego sportu. Corocznie odbywa się tutaj na Polanie Jakuszyckiej największy bieg masowy – Bieg Piastów.

Szklarska Poręba – wodospady

Wielu turystów odwiedza te strony ze względu na dwa znane wodospady które się tutaj znajdują, to Kamieńczyk i mniejsza Szklarka. Wodospad Kamieńczyka tworzą trzy kaskady o wysokości 27 metrów spadające do długiego na ok 100 metrów wąwozu, którego ściany mierzą do 30 metrów wysokości. Wodospad możemy podziwiać z góry a także z dołu, ponieważ jest możliwość zejścia do tego malowniczego kanionu.  Wodospad Szklarki jest mniejszy bo ma wysokość 13,3 metra, położony jest w malowniczym wąwozie i jego niezaprzeczalnym atutem jest to że dojście do niego jest bardzo łatwe, więc jest dostępny prawie dla każdego, dotarcie tam z wózkiem dziecięcym nie stanowi żadnego problemu. Przy obu wodospadach znajdują się schroniska dysponujące bufetami.

menu
menu