Kołobrzeg-plaża
odswież jesli brak obrazu

Telewizja Cyfrowa z dekoderem 4K w Gawex Media

Szczegóły

Gawex Media - dostawca Internetu i telewizji w technologii światłowodowej. Sprawdź naszą ofertę

www.gawex.plKołobrzeg

Chyba każdy słyszał o tym prawie 50-sięcio tysięcznym mieście, będącym dla wielu ulubionym kurortem nad Bałtykiem. Z uwagi na brak przemysłu i wiatr wiejący przeważnie od morza, powietrze jest tutaj czyste i rześkie.

Uzdrowisko Kołobrzeg

Ze względu na występujące w mieście i okolicy źródła wody mineralnej, solanki oraz występujące pokłady borowiny, Kołobrzeg ma status uzdrowiska. Leczy się tutaj choroby układu krążenia, dróg oddechowych oraz choroby stawów.  Pierwszy zakład kąpieli solankowych powstał w mieście w 1830 roku, a pierwszy dom zdrojowy oddano do użytku w roku 1899 i nazwano go Pałacem Nadbrzeżnym  co biorąc pod uwagę jego wielkość i architekturę było nazwą bardzo adekwatną. Mianem Kołobrzeskiego Watykanu określano zaś kompleks budynków w skład którego wchodził Kościół św. Marcina, dom parafialny, szkoła oraz zakład solankowy gdzie wykonywano różne zabiegi.

Niestety podczas II wojny światowej uzdrowisko zostało zniszczone w ponad 90%.  Systematycznie odbudowywane i rozbudowywane, dysponuje dzisiaj ponad siedmioma tysiącami miejsc dla kuracjuszy, co czyni je największym w Polsce.

Kołobrzeg kamera na  plaże

Licznie odwiedzany Kołobrzeg może wczasowiczom oraz kuracjuszom  zaoferować trzy doskonałe i zadbane plaże, na których z przyjemnością można zażywać kąpieli słonecznych o raz morskich ponieważ kąpieliska przy nich są strzeżone. Są to  plaża zachodnia o długości 200 metrów,

plaża wschodnia o długości 100 metrów której oglądanie umożliwia nam zainstalowana kamera Kołobrzeg posiada również plażę centralną, największą bo o długości prawie 400 metrów.

Kołobrzeg kamera na latarnię morską

Charakterystycznym elementem miasta jest jego latarnia morska, stojąca u wejścia do portu. Wybudowana po wojnie nieopodal miejsca gdzie znajdowała się poprzednia latarnia, wysadzona w powietrze przez niemieckich saperów w 1945 roku.  Obecna wieża ma wysokość  26 metrów a zasięg jej światła to ok 16 mil morskich. W latarni mieści się kawiarnia a na jej szczycie dostępny jest taras widokowy . Podziwianie latarni umożliwia zainstalowanie nieopodal kamera Kołobrzeg jest doskonale widoczny z tarasu latarni.

Kołobrzeg molo

Jest jeszcze jedna  i  to nie ostatnia atrakcja, którą może się pochwalić Kołobrzeg kamera nam się tam bez wątpienia przyda, ponieważ jest to molo a okazji do efektownych ujęć na nim na pewno nie zabraknie.

Pierwsze drewniane molo zostało wybudowane w 1881 roku. Miało kształt litery T, liczyło sobie 100m długości a na jego końcu znajdowała się przystań dla małych jednostek pływających. Niestety molo uległo zniszczeniu podczas walk o Kołobrzeg w roku 1945.

Obecne molo oddano do użytku w roku 1971 i jest najdłuższym takim żelbetowym obiektem w Polsce. Ma 220 metrów długości, 9 metrów szerokości i znajduje się ok 4,5 metra nad taflą wody. Do jego dwupoziomowej głowicy mogą przybijać niewielkie statki wycieczkowe. Po ostatnim remoncie zyskało efektowną iluminację świetlną.której efektowny widok zachować nam umożliwi kamera Kołobrzeg zaprasza również do muzeum.

Muzeum Oręża Polskiego

Warto zrobić sobie przerwę w plażowaniu i kąpielach, i udać się do kolejnego ciekawego miejsca gdzie znajdziemy wiele ciekawych eksponatów warto sfotografować co umożliwi nam to oczywiście nasza kamera Kołobrzeg zaprasza do znajdującego się w mieście Muzeum Oręża Polskiego. W Będącym jego częścią Skansenie Morskim znajdują się dwa udostępnione do zwiedzania ustawione na brzegu okręty wojenne oraz liczne uzbrojenie-torpedy, miny morskie, działa oraz broń strzelecka. W oddziale muzeum w oddalonym ok 50km od miasta Podborsku, znajduje się Muzeum Zimnej Wojny. Obszerne schrony w czasie zimnej wojny służyły  jako magazyn głowic atomowych wojsk radzieckich.  Wybudowano również schron dla kołowej wyrzutni rakiet balistycznych. Cała baza zajmowała powierzchnie ponad 300ha.

Kołobrzeg kamera

Jak widać pobyt nad morzem może być bardzo interesujący i urozmaicony. Wiele ciekawych miejsc które odwiedzimy warto uwiecznić i zachować na dłużej, dlatego nie zapomnijmy na taki wyjazd zabrać kamery Kołobrzeg jest na pewno jednym z takich miejsc, gdzie plenerów do robienia zdjęć na pewno nam nie zabraknie a po powrocie do domu zawsze miło będzie powspominać sobie wyjazd  przeglądając zrobione zdjęcia i filmy.

menu
menu