Zakopane-Nosal
odswież jesli brak obrazu

„Pod Nosalem” każdego nauczymy jeździć a dla maluchów to idealne miejsce do nauki ponieważ….

Szczegóły

….nasze stoki są łagodne a kadra instruktorska wykwalifikowana i potrafiąca przekazać tajniki jazdy na nartach najmłodszym. Dla dzieciaków taka nauka to prawdziwa frajda i zabawa. Jeśli ktoś już się zmęczy nauką to może sobie zrobić przerwę na jazdę na sankach, ponieważ w ośrodku jest wydzielone do tego miejsce. Dorosli również nie będą się nudzić, zawsze można podszlifować swoje umiejętności lub miło spędzić czas w naszej karczmie która znajduje się na miejscu. Serdecznie zapraszamy pod „Nosal”!

www.nosal.plNosal kamera

Zobacz Nosal na żywo dzięki zainstalowanym w okolicy kamerach. Nie zawsze możemy przyjechać do Zakopanego ale zawsze możemy zerknąć co tam się dzieje i jaka jest na przykład pogoda. Jednym z najbardziej znanych miejsc w okolicy jest bez wątpienia Nosal kamera a właściwie kilka kamer umożliwiają nam śledzenie np. pogody i warunków jakie panują na stoku. Główna trasa ze szczytu jest niestety nieczynna ale w dolnej jego części znajdują się wyciągi szkoły narciarskiej Strama. Jest to miejsce gdzie każdy nauczy się jeździć ,niezależnie od wieku. Doskonale przygotowana  kadra instruktorska zajmuje się szkoleniem narciarskim oraz snowboardowym poczynając od stawiania pierwszych kroków a kończąc na szlifowaniu umiejętności już dobrze jeżdżących. Do dyspozycji w szkole jest kilka wyciągów talerzykowych oraz przenośnik taśmowy dla najmłodszych. Trasy są łatwe, dobrze przygotowane oraz oświetlone, więc korzystać z nich można do późnych godzin wieczornych. Śledzenie ruchu w szkółce umożliwia nam zainstalowana tutaj kamera Nosal jest chyba najlepszym miejscem w Zakopanem przeznaczonym dla uczących się jeździć na desce i nartach ale można tutaj z dziećmi także pojeździć na sankach w specjalnie przygotowanym do tego celu ogródku zimowym.

Zakopane Nosal

Nazwa szczytu wzięła nazwę o kształtu skał widocznych od strony północno – zachodniej, które kształtem przypominają właśnie nos. Szczyt ma wysokość 1206 metrów i znajduje się między Doliną Olczyską a Doliną Bystrej i stanowi zakończenie północno – wschodniej grani Kasprowego Wierchu. Jego północny stok jest zalesiony i u jego podnóża znajdują się właśnie wyciągi szkoły narciarskiej, a powyżej niej do szczytu wytyczona jest trasa zjazdowa, swego czasu jedna z trudniejszych w polskich górach. Na szczyt można było się dostać wyciągiem krzesełkowym, jednak od wielu już lat kolej i trasa są nieczynne. Może kiedyś ponownie sto zostanie udostępniony narciarzom.

Nosal od strony Doliny Bystrej jest skalną ścianą o wysokości dochodzącej do 50 metrów z której to zdarzały się śmiertelne upadki nieostrożnych turystów. Ściana była też popularnym miejscem wspinaczkowym lecz w związku z tym że szczyt leży już w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego, zabroniono uprawiania tam tego sportu.

Nosal panorama

Ze szczytu roztacza się piękny widok na Tatry oraz panoramę Zakopanego, doskonale widoczne są Giewont i Czerwone Wierchy, w dole zaś od strony urwiska widoczna jest droga do Kuźnic. Będąc na szczycie przyda nam się na pewno kamera Nosal jest doskonałym miejscem do wykonania efektownych ujęć, całe miasto widzimy w dole a góruje nad nim również doskonale widoczna Gubałówka.

Będąc w Zakopanem warto sobie zaplanować wycieczkę na Nosal kamera zabrana na tę wyprawę pomoże utrwalić nam piękne widoki podczas tej niezbyt trudnej wspinaczki, która nie powinna nam zająć więcej niż dwie godziny.

menu
menu