Ustroń-Czantoria-Stokłosica
odswież jesli brak obrazu

Czantoria zaprasza przez cały rok...

Szczegóły

Czantoria to najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego z najnowocześniejszą kolejką. Kolej linowa każdego roku umożliwia tysiącom turystów łatwy i szybki dostęp w górne partie Beskidów. Krzesełka wyposażone są  w specjalne uchwyty umożliwiające transport rowerów na górną stację.  Czteroosobowe kanapy oraz system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu to duży atut kolejki, dzięki czemu również osoby niepełnosprawne mogą czuć się bezpiecznie w czasie przejazdu.

Największą frajdę zarówno dla dorosłych i dzieci jest zjazd 700 metrowym torem saneczkowym. Przy górnej stacji dla turystów otwarta jest Sokolarnia – stacja hodowli i rehabilitacji ptaków drapieżnych.

 Czantoria zimą to codziennie ratrakowane  trasy narciarskie: trasa nr 1, która jest naśnieżana oraz oświetlona na odcinku dolnej polany Solisko, a także trasa nr 2, która otwierana jest wówczas, kiedy naturalne warunki śniegowe na to pozwolą. Teren jest naśnieżany i oświetlony, tuż obok zlokalizowana jest wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska. W ramach stacji Kolej Linowa Czantoria funkcjonuje strefa dla początkujących narciarzy z taśmą transportową.

.www.czantoria.net

Stacja Narciarska Czantoria  www.czantoria.net/wyciagi

Atrakcje Czantorii  www.czantoria.net/top-7-atrakcji

 menu
menu