Dojlidy plaża miejska
odswież jesli brak obrazu

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” zaprasza

Szczegóły

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” to nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy. Pozwala na różnorodną aktywność fizyczną osobom w różnym wieku i przez cały rok.

W sezonie letnim Dojlidy to przede wszystkim strzeżone przez ratowników wodnych kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Do dyspozycji plażowiczów są rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie. Wszystko do wypożyczenia na miejscu za niewielką opłatą. Tu można także przechować własny sprzęt pływający. Wypożyczalnia sprzętu pływającego czynna jest przeważnie od początku kwietnia do połowy października. Latem Dojlidy przyciągają piaszczysto-trawiastą plażą, która rozciąga się wzdłuż wody na długości ok. 200 metrów, licznymi placami zabaw i siłownią na świeżym powietrzu wkomponowane w las, ze ścieżkami spacerowymi. Tu zlokalizowane są także boiska do siatkówki plażowej, boisko do plażowej piłki nożnej, prysznice, punkty gastronomiczne, strzeżony parking. Na Dojlidach jest także miejsce postoju kamperów, miejsca na grilla i ognisko.

Zimą na Dojlidach też można spędzić czas na sportowo. W tym okresie zapraszamy do biegania na nartach na specjalnie przygotowanej trasie. Jeśli ktoś nie posiada swojego sprzętu może skorzystać z wypożyczalni, gdzie znajduje się kompletny sprzęt do uprawiania narciarstwa biegowego. Ośrodek wyposażony jest w zestawy do zaśnieżania oraz przygotowania tras narciarskich. Zatem gdy zimą brakuje śniegu, możemy wyprodukować własny.

Bez względu na porę roku Dojlidy są także znakomitym miejscem do uprawiania nordic walkingu. Tutaj także brak sprzętu nie jest żadną przeszkodą. Do wypożyczenia jest 20 par specjalnych kijków. Dodatkowo przez cały rok działa wypożyczalnia rowerów szosowych i górskich dla dzieci i dorosłych, które ułatwiają eksplorację cennych przyrodniczo terenów wokół zalewu. Do jednośladów można także wypożyczyć kaski i siedziska rowerowe dla najmłodszych.

Po więcej informacji zapraszamy na   www.miejskoaktywni.pl/s,plaza-miejska-dojlidy,14.html#/homemenu
menu